Zgodnie z obowiązującym Regulaminem realizacji prac dyplomowych oraz przebiegu egzaminu dyplomowego dla kierunków studiów realizowanych na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej z dnia 02.10.2023 r. jeżeli praca ma charakter innowacyjny, wówczas w podsumowaniu pracy należy zawrzeć opis potencjału wdrożenia/komercjalizacji zaproponowanych rozwiązań oraz charakterystykę poziomu nowatorstwa wypracowanych koncepcji na tle techniki/praktyki przedsiębiorstw. Jeśli praca ma charakter teoretyczny (np. praca magisterska) lub zaproponowane rozwiązania nie stanowią innowacji dla przedsiębiorstwa, w którym przeprowadzono badania, wówczas nie ma konieczności opisywania tego zagadnienia. Decyzję w tej sprawie podejmuje promotor pracy.
W związku z przyjętą przez Wydział Inżynierii Zarządzania i Politechnikę Poznańską strategią zwiększenia troski o wartość intelektualną i innowacyjność prac, a także możliwość ich komercjalizacji, od 2021 roku w pracach dyplomowych powinna znaleźć się analiza innowacyjności wypracowanych rozwiązań.
Materiały pomocnicze:
- prezentacja
- propozycja układu treści podrozdziału traktującego o innowacyjności wypracowanych rozwiązań
Treść ta może przyjąć inną formę, jednak w pracy, w sposób wyodrębniony, należy zawrzeć stosowne rozważania, również w przypadku stwierdzenia braku innowacyjności produktowo/procesowej pracy dyplomowej.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do kontaktu:
dr hab. inż. Marcin Butlewski, prof. PP, prodziekan ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem biznesowym
e-mail: marcin.butlewski@put.poznan.pl
tel. 61 665 33 77