Zmiany w środowisku pracy, jakie zaszły na skutek świadczenia pracy w systemie zdalnym, częstsze wykorzystanie narzędzi cyfrowych oraz narażenie na nadmiar informacji cyfrowej spowodowały poczucie konieczności bycia „stale w pracy”, „zawsze dostępnym” i w „ciągłej gotowości”. Skutki takiej sytuacji mogą mieć negatywny wpływ na pracownika, powodując poczucie przeciążenia informacyjnego, przebodźcowania, przytłoczenia, a także zaburzenia równowagi między życiem prywatnym i zawodowym.
Głównym celem kampanii jest promocja zdrowia i dobrego samopoczucia w miejscu pracy, poprzez podnoszenie świadomości pracowników i pracodawców w zakresie konsekwencji i zagrożeń powstałych w wyniku braku równowagi cyfrowej. Nasza aktywność w ramach działań promocyjnych to:
- upowszechnianie w mediach i w przestrzeni publicznej tematyki kampanii i jej materiałów
- prelekcje i pokaz filmu na temat ryzyka technostresu
- warsztaty i spotkania on-line dla przedstawicieli przedsiębiorstw, służące budowaniu kultury organizacyjnej przyjaznej pracy zdalnej.
Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości zaprosił do współpracy pozostałe instytuty Wydziału Inżynierii Zarządzania: Instytut Inżynierii Zarządzania oraz Instytut Logistyki, tak by cały wydział mógł brać udział w tym ważnym społecznie przedsięwzięciu.
Studenci WIZ to przyszli menedżerowie i specjaliści, dla których przeciążenie technologiczno-informacyjne („techno-overload”) będzie elementem codziennej pracy. Dlatego warto już dziś przygotować się do radzenia sobie z tym zagrożeniem.
Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kampanii! Przygotowaliśmy krótkie prelekcje, dyskusje tematyczne a nawet konkurs dla studentów! (szczegóły wkrótce).
Od 22 listopada w holu głównym Wydziału Inżynierii Zarządzania (poziom 0) dostępna jest wystawa prac polskich plastyków na temat stresu zawodowego.
Zobacz film kampanii:
https://www.youtube.com/watch?v=kC3ggofrh5k
UWAGA - KONKURS DLA STUDENTÓW PP - na zgłoszenia czekamy do 10.12.2021r.
Pobierz REGULAMIN