Testowanie materiałów dydaktycznych BAS4SC (styczeń 2025)

BAS4SC w Celje: pilotaż modułu C1 – warsztaty dla studentów

W dniach 13–17 stycznia 2025 roku na Wydziale Logistyki Uniwersytetu w Mariborze w Celje (Słowenia) odbyły się pierwsze warsztaty testowe w ramach projektu BAS4SC (Business Analytics Skills for the Future-proof Supply Chains). W wydarzeniu uczestniczyli studenci oraz nauczyciele akademiccy z uczelni partnerskich projektu.

Celem spotkania było przetestowanie materiałów dydaktycznych opracowanych w ramach modułu C1, poświęconego zagadnieniom analityki biznesowej w kontekście zarządzania łańcuchami dostaw.

Program warsztatów obejmował intensywne wykłady, ćwiczenia praktyczne, warsztaty z wykorzystaniem narzędzi analitycznych oraz analizę studiów przypadków. Studenci pracowali nad rozwiązaniami zadań, symulacjami decyzyjnymi i case studies, co pozwoliło na praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej.

Czwarty dzień warsztatów poświęcony był grze decyzyjnej i analizie przypadków z podręcznika C1, natomiast ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział w konkursie studenckim, który pozwolił sprawdzić ich umiejętności analityczne w praktyce. Spotkanie zakończyło się sesją ewaluacyjną oraz dyskusją na temat wniosków z testów i planów dalszych działań projektowych.

Warsztaty w Celje stanowiły pierwszy etap testowania materiałów dydaktycznych opracowanych w ramach projektu BAS4SC, którego celem jest modernizacja kształcenia w obszarze zarządzania łańcuchami dostaw oraz rozwój kompetencji analitycznych studentów. 
 

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania testującego materiały dydaktyczneZdjęcie uczestników w trakcie spotkania testującego materiały dydaktyczneZdjęcie uczestników w trakcie spotkania testującego materiały dydaktyczneZdjęcie uczestników w trakcie spotkania testującego materiały dydaktyczne

Materiał nadesłała dr hab. inż. Katarzyna Grzybowska