Data dodania

19.10.2021
„Odbezpiecz człowieczeństwo” z IBiJ

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości zaprasza na wydarzenie z cyklu „Odbezpiecz Człowieczeństwo”.

Pojęcie „bezpieczeństwo” ma wiele znaczeń. Może dotyczyć narodów, instytucji i różnorakich przestrzeni. Nie można zapomnieć również o indywidualnym poczuciu bezpieczeństwa w kontekście zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Akcja „Odbezpiecz Człowieczeństwo” ma przypomnieć, że bezpieczeństwo i zarządzanie bezpieczeństwem dotyczy nas wszystkich, szczególnie w październiku - miesiącu raka piersi. Ta ciężka choroba dotyka nie tylko kobiety, ale także ich rodziny, przyjaciół i współpracowników. Zwiększenie świadomości skutków choroby i wskazanie możliwości radzenia sobie z nią zmienia przyszłość i jawi ją bardziej bezpieczną.

W ramach wydarzenie „Odbezpiecz Człowieczeństwo” zapraszamy na:

  • wystawę fotografii portretowej „Kobieta z tatuażem na piersi”

termin: 25-28 października, miejsce: Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. J.Rychlewskiego 2, (budynek A30), poziom 0)

  • otwarte spotkanie panelowe „Godność i bezpieczna przyszłość”

termin: 27 października, godz. 10:00-11.30, miejsce: Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. J.Rychlewskiego 2 (budynek A30), poziom 0, sala 001 (Aula)

Plakat zapowiadający wydarzenie "Odbezpiecz człowieczeństwo"

Sprawdź szczegółowe informacje w wydarzeniu FB na profilu WIZ.


O WYSTAWIE:

Plakat przedstawiający kobietę trzymającą kartę z tatuażem sutka

 

Plakat zapowiadający wystawę związaną z wydarzeniem "Kobieta z tatuażem na piersi"

 

Jesteśmy świadkami przemiany Kobiet, a słowa które padają z ich ust stanowią motywację do kontynuowania podróży, w którą pragniemy Was zabrać. Seria zdjęć Kobieta z tatuażem na piersi to wyraz naszego uwielbienia dla Kobiet, które nam zaufały, które nam towarzyszą oraz dowód na to, że nauka i sztuka znalazły wspólną przestrzeń - tak o wystawie, która będzie miała miejsce w dniach 25.-28.10.2021 na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej opowiadają Sylwia Nawrot i Sylwia Dobrowolska z Amazink  micropigmentation Art & Science.


O PANELU:

Plakat promujący panel "Odbezpiecz człowieczeństwo"

 

Uczestnicy panelu:

Sylwia Dobrowolska

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Matematyczno-Fizyczny), miłośnik sztuki i malarstwa. Artystka uwięziona w umyśle matematycznym, a może odwrotnie.
Dyplomowana linergistka i szkoleniowiec z wykształceniem pedagogicznym: wykształcona w kierunku pigmentacji paramedycznej i estetycznej, pigmentacji skóry głowy, usuwania makijażu permanentnego.

Zdolności plastyczne i miłość do sztuki oraz doświadczenia zdobyte w Japonii umożliwiły stworzenie i opracowanie techniki pigmentacji brodawki piersiowej dla kobiet po mastektomii rozpoznawanej na całym świecie - AmazINK areola. Kolejna była technika pracy z blizną (brazylijska mikropunktura plus techniki manualne, kamuflaż) - ScarINK oraz pigmentacja kosmetyczna piersi - Aesthetic AmazINK areola.

Dodatkowo wykształcenie w kierunku pedagogicznym pomaga jej w kształceniu studentów na całym świecie oraz prezentowaniu technik pigmentacji na wielu konferencjach branżowych i medycznych. Na przestrzeni ośmiu lat wyszkoliła tysiące studentów w Polsce i na świecie.

Wielokrotnie występowała w roli prelegenta oraz jurora na mistrzostwach i konferencjach zarówno krajowych jak i międzynarodowych od Europy poprzez Rosję, Wietnam, Koreę, Japonię, Bejrut, Meksyk, aż po Stany Zjednoczone.

Współautorka podręcznika dotyczącego pigmentacji brodawek piersiowych „Amazink Areola - Medical Pigmentation” oraz podręcznika pigmentacji „Vademecum Mikropigmentacji” i publikacji „Wielka Teorii Brwi”. Współautorka licznych publikacji w gazetach branżowych, medycznych oraz pismach dla kobiet na całym świecie.

Współtwórczyni idei ruchu „Every Nipple counts” –„Każda brodawka się liczy”, którą dzieliła się jako gość w telewizji TVN.
Współzałożycielka platformy edukacyjnej AmazINK, dostarczającej wiedzę online studentom w Polsce i na świecie.

 

dr Sylwia Nawrot

Dr n. farm. z zakresu kosmetologii, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współtwórca programów edukacyjnych, autor wielu publikacji i książek z branży kosmetologicznej i dermatologicznej. Mistrz Wizażu, kosmetolog i promotor zdrowia. Łącząc profil wykształcenia z zamiłowaniem do kreowania wizerunku, naukowo zajęła się makijażem korygującym, co zaowocowało wieloma publikacjami oraz czynnym uczestnictwem w licznych konferencjach kosmetologicznych.

Za zgodą komisji bioetycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prowadziła badania dotyczące zastosowania makijażu kamuflującego jako uzupełnienia terapii leczniczych w różnych defektach skóry. Wykazała, że efektem makijażu kamuflującego i mikropigmentacji medycznej, można wpłynąć na poprawę relacji osobistych i społecznych oraz poprawę jakości życia w obszarach funkcjonowania fizycznego, psychospołecznego i emocjonalnego.

Jako pierwsza Polka opisała techniki makijażu medycznego. Ogromne doświadczenie zarówno w edukacji, jak i praktyce gabinetowej, zaowocowało stworzeniem najpopularniejszych technik pigmentacji: AmazINK Areola i Scarink Mikropunktura oraz wydaniem podręczników dedykowanych dla branży PMU pt. : „AMAZINK AREOLA. Medical Micropigmentation” oraz „VADEMECUM MIKROPIGMENTACJI”.

Z tematem pigmentacji piersi autorskiej techniki Amazink Areola i niwelowania blizn ScarINK , wystąpiła na 30 konferencjach międzynarodowych, w tym również kilku konferencjach medycznych: chirurgii plastycznej i onkologii.

 

dr hab. inż. Michał Rychlik 

Doktor Nauk Technicznych w specjalności Techniki komputerowe CAD i Biomechanika (Rozprawa doktorska pt.: „Metoda odtwarzania złożonych kształtów przestrzennych dla systemów CAD, przy zredukowanej ilości danych pomiarowych”), stopień naukowy Doktora Habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie Inżynieria Biomedyczna (rozprawa habilitacyjna: „Metody parametryzacji cech morfologicznych kości człowieka z wykorzystaniem narzędzi inżynierii wirtualnej”).

Od 2000 roku doktorant, a następnie pracownik i wykładowca Politechniki Poznańskiej. Posiada dwuletnie doświadczenie w pracy w Uniwersyteckim Centrum Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Plastycznej, Kliniki Carla Gustawa Carusa w Dreźnie (Niemcy).  Jego działalność zawodowa i obszar badawczy obejmuje aspekty związane z inżynierią biomedyczną, w szczególności CAME – Computer Aided Medical Engineering oraz szeroko pojętymi inżynierskimi technologiami wspomaganymi komputerowo CAx (CAD, CAE, CAM, FEA, itp.). Badania interdyscyplinarne prowadzone z ekspertami z różnych obszarów medycyny zaowocowały powstaniem nowych metod pomiarowych oraz diagnostycznych stosowanych w medycynie.

 

dr hab. inż. Ewa Więcek-Janka

Psycholog, trener personalnych ścieżek kariery, coach biznesu, trener rozwiązywania konfliktów.

Kieruje: Zakładem Marketingu i Rozwoju Organizacji na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej, studiami podyplomowymi Przygotowanie pedagogiczne do nauczania teoretycznych przedmiotów zawodowych praktycznej nauki zawodu, Punktem Pomocy Psychologicznej Politechniki Poznańskiej „5P”.

Naukowo zajmuje się aspektami zarządzania przedsiębiorstwami rodzinnymi w Polsce i na świecie. Opublikowała blisko 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych.Organizatorzy:

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości

Wydział Inżynierii Zarządzania

Amazink micropigmentation Art&Science

 

Sponsor:
Alvo Medical
 

PL