Data dodania

23.11.2021
Nauczyciel akademicki WIZ na medal
Zdjęcie pani prof. Joanny Sadłowskiej-Wrzesińskiej

Dr hab. Joanna Sadłowska-Wrzesińska, prof. PP została zgłoszona przez studentów do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli akademickich w województwie wielkopolskim. Nominacja jest dowodem wielkiego uznania i sympatii. Serdecznie gratulujemy Pani Profesor!

W tym największym w Polsce plebiscycie edukacyjnym laureaci zostaną wybrani najpierw w skali województwa, następnie w ogólnopolskim finale. Głosowanie będzie trwało do 15 grudnia, do godz. 22:00.
Szczegółowe informacje o plebiscycie na stronie: https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/1010455 

Dr hab. Joanna Sadłowska-Wrzesińska, prof. PP jest pasjonatką tematyki bezpieczeństwa, biorącą pod uwagę współczesne potrzeby rynku. Umiejętności dydaktyczne zdobywała podczas wieloletniej współpracy z firmami jako trener szkoleń i doradca rozwoju zawodowego. Te doświadczenia ukształtowały jej stosunek do dydaktyki uczelnianej -  jej zajęcia dla studentów łączą podstawy teoretyczne z zakresu zarządzania bezpieczeństwem z prezentowaniem praktycznych uwarunkowań świata pracy. 
Pani Profesor prowadzi takie przedmioty jak:

  • badanie wypadków i chorób zawodowych,
  • kształtowanie kultury bezpieczeństwa,
  • komunikacja w bezpieczeństwie,
  • czynnik ludzki w bezpieczeństwie,
  • i wiele innych, skoncentrowanych wokół problematyki ochrony i promocji zdrowia w pracy. 

Dr hab. J. Sadłowska-Wrzesińska jest zaangażowana w rozwijanie programu studiów i innowacyjnych form kształcenia. Lubi rozmawiać ze studentami. Pyta, radzi się, konsultuje, zawsze szuka rozwiązań, a na trudne pytania nie boi się odpowiedzieć: „nie wiem, ale sprawdzę”. Z uporem maniaka włącza nawet najbardziej opornych do dyskusji o bezpieczeństwie. Efektem tej aktywności są liczne publikacje, których współautorami są studenci. 

Wypromowała wielu inżynierów oraz magistrów, każdego z nich starając się zarazić pasją do kształtowania kultury bezpieczeństwa. Przez wiele lat była opiekunem praktyk na kierunku Inżynieria bezpieczeństwa, a aktualnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół problematyki bezpieczeństwa współczesnych przedsiębiorstw z akcentem na zrównoważony rozwój pracowników. 

Prywatnie – mama dwóch dorosłych córek, uzależniona od dobrej kawy i dalekich podróży, z których zawsze przywozi mnóstwo pozytywnych emocji oraz spostrzeżenia na temat… bezpieczeństwa.


WIĘCEJ INFORMACJI:Głosowanie w Wielkim Plebiscycie Edukacyjnym będzie trwało do 15 grudnia, do godz. 22:00.
Szczegółowe informacje na stronie https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/1010455

Plakat plebiscytu edukacyjnego
 

PL