• Polski
  • English

Wizyta Devin’a Fidler’a, gościa z Doliny Krzemowej

 

W poniedziałek po południu na poznańskim lotnisku pracownicy Politechniki Poznańskiej mieli przyjemność przywitać Devin’a Fidler’a, gościa z Doliny Krzemowej rodem. Jest to początek jego pobytu w Polsce, ale także wspólnej przygody naukowej i biznesowej, która została intensywnie zaplanowana do 18 listopada 2016 roku.

 

Amerykanin zajmuje się między innymi badaniami nad wpływem przełomowych technologii na pracę i wymagane umiejętności pracowników. Devin Fidler prowadzi także prace dotyczące automatyzacji pracy w ponad 20 krajach na świecie. Aktualnie badania zespołu Devina Fidlera potwierdzają, że robot potrafi nie tylko zmontować samochód, lecz także zarządzać firmą.

 

Devin Fidler wygłosi wykład dnia 16 listopada 2016 r., o godz. 11.30 w sali CW11 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Wykład realizowany jest w ramach projektu "Akademicki i Naukowy Poznań". Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele największych przedsiębiorców w Wielkopolsce m.in. MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o., FlexLink Systems Polska Sp z o.o., Volkswagen Group Polska S.A., Volkswagen Poznań sp z o.o. czy Solaris Bus & Coach. 

 

-  Firmy, z którymi współpracujemy od lat wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem z Devinem Fidlerem – mówi  dr inż. Magdalena Graczyk-Kucharska, z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej – Przedstawiciele przedsiębiorstw, które od lat wykazują się odpowiedzialnością społeczną zgłosili swój udział nie tylko w otwartym wykładzie ale także w warsztatach, które odbędą się dzień później. To najlepsze potwierdzenie, że przedsiębiorstwa te chcą zapoznać się z technologiami przyszłości, które mogą mieć realny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.

 

Na spotkanie z Devinem Fidlerem zaproszono nie tylko przedstawicieli firm, przedstawicieli uczelni ale także studentów Politechniki Poznańskiej, którzy będą mieli okazję wysłuchać wykładu i wziąć udział w dyskusji. – To ważne, żeby podczas takiego spotkania mogły się zderzyć poglądy przedsiębiorców, naukowców i studentów – zauważa dr inż. Marek Goliński z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej – Spodziewamy się wielu ciekawych konkluzji i nowego spojrzenia na poruszane podczas wykładu zagadnienia – dodaje.

Spółka MAHLE Behr z Ostrowa Wielkopolskiego, wchodząca w skład grupy MAHLE - jednego z największych światowej renomy producentów  wyrobów dla przemysłu motoryzacyjnego, zaangażowała się w wydarzenie zgodnie z przyświecającym firmie mottem, które głosi, że lubią gdy pracownicy mają ambitne cele i takich ludzi również wśród studentów i absolwentów Politechniki Poznańskiej cały czas szuka. Pracownicy firmy MAHLE Behr nie tylko wezmą udział w wykładzie i warsztacie ale także przybliżą swoją działalność licząc na owocne spotkanie z naukowcem z bogatym doświadczeniem. – To będzie bardzo ciekawe doświadczenie – mówi dr inż. Magdalena Graczyk-Kucharska – Będziemy próbować wspólnie z Devinem Fidlerem dokonać swoistej oceny wpływu kompetencji przyszłości na innowacyjność przedsiębiorstw. Zderzenie dwóch nie tylko kultur ale także dwóch różnych instytucji może mieć tylko pozytywny wpływ dla przedsiębiorstw.

 

Devin Fidler będzie miał okazję zobaczyć jak funkcjonują nowoczesne firmy takie jak FlexLink Systems Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Plewiskach. Firma dostarcza swoje rozwiązania rozbudowanej sieci klientów - począwszy od lokalnych producentów a skończywszy na globalnych korporacjach. Oferta kierowana jest zarówno do klientów końcowych, jak i producentów maszyn. – Zadbaliśmy o ciekawy harmonogram dla naszego gościa – komentuje dr inż. Małgorzata Spychała z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej – Cieszymy się, że zaprzyjaźnione firmy tak poważnie podeszły do tego tematu i z iście polską gościnnością, zadbały o atrakcyjność pobytu Devin’a Fidler’a w Polsce, w Wielkopolsce

Krótki: 
W poniedziałek po południu na poznańskim lotnisku pracownicy Politechniki Poznańskiej mieli przyjemność przywitać Devin’a Fidler’a, gościa z Doliny Krzemowej rodem. Jest to początek jego pobytu w Polsce, ale także wspólnej przygody naukowej i biznesowej, która została intensywnie zaplanowana do 18 listopada 2016 roku.