• Polski
  • English

O NAS cz. 2

 

 

 

Światowa Federacja Organizacji Inżynierskich zaproponowała aby dzień 4 marca ogłosić  Światowym Dniem Inżynieria. W związku z tym dniem na Politechnice Poznańskiej w Centrum Wykładowym, Aula Magna zorganizowano spotkanie w ramach którego występowali: prof. dr. hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej oraz przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

 

W tym samym dniu,  w studiu TVP3 Poznań, w ramach programu "Lustra" zorganizowano debatę ekspertów w ramach, której dyskutowano o pracy inżyniera w dzisiejszym świecie. Wśród zaproszonych gości był pracownik naszego Wydziału dr. inż Maciej Szafrański, Pełnomocnik Rektora Politechniki Poznańskiej ds. Akceleratora Wiedzy Technicznej®, Kierownik zadań Politechniki Poznańskiej w projekcie Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska.

 

zapraszamy do obejrzenia materiału.

 

https://poznan.tvp.pl/46981808/o-pracy-inzyniera-w-swiatowym-dniu-inzynierii-zrownowazonego-rozwoju-04032020

 

 

 

Informujemy, że Dziekanat z Administracją został przeniesiony do nowego budynku WAWIZ na Piotrowo Campus przy ul. Prof. Jacka Rychlewskiego (za Wydziałem Chemii) Dziekanat znajduje się w pokoju 124 na poziomie 01, czynny w godzinach od 10:30 - 14:30 od poniedziałku do czwartku.

 

DZIEKANAT W PIĄTKI JEST NIECZYNNY.

 

Prosimy o zapoznanie się z nowym wykazem pokoi pracowników Wydziału Inżynierii Zarządzania w budynku WAWIZ:

 

INSTYTUT INŻYNIERII BEZPIECZEŃSTWA I JAKOŚCI

 

INSTYTUT ZARZĄDZANIA I SYSTEMÓW INFORMACYJNYCH

 

INSTYTUT LOGISTYKI

 

ADMINISTRACJA

 

 

UWAGA STUDENCI!

DYŻURY PRACOWNIKÓW DYDAKTYCZNO-NAUKOWYCH OBOWIĄZUJĄ W POKOJACH W NOWYM BUDYNKU.

 

 

 

 

SERDECZNE GRATULACJE!

 

28 stycznia 2020 r. otrzymaliśmy radosną wiadomość: praca inżynierska pt. „Propozycje usprawnień w procesie produkcji w wybranym przedsiębiorstwie przemysłowym”  autorstwa Panów: Piotra BORTKIEWICZA, Darin RUSINOW i Filipa BUDZYŃSKIEGO uzyskała WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Prace Dyplomowe Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją oddział w Poznaniu. Jest nam niezwykle miło poinformować, że Promotorem wyróżnionej pracy jest dr inż. Ewa WIĘCEK-JANKA z Instytutu Inżynierii Bezpieczeństwa i Jakości. Brawo!

 

 

 

 

 

Zakończenie programu „LOGISTYKA ZE STAŻEM”

 

W dniu 22.01.2020 odbyło się spotkanie przedstawicieli Wydziału Inżynierii Zarządzania PP z przedstawicielami przedsiębiorstw prowadzących staże dla studentów kierunku Logistyka I stopnia. Były to: Imperial Tobacco Polska S.A., Solaris Bus&Coach S.A., Beiersdorf Manufacturing Poznań Sp. z o.o., Niedźwiedź Lock Sp. z o.o.

 

Więcej informacji...

 

 

 

 

Zaproszenie na Targi Budma2020

W dniach 4 do 7 lutego 2020r. odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2020 (www.budma.pl).

 

Zainteresowani Targami mogą skorzystać z zaproszenia. Prośba o kontakt: dr inż. Mirosława Przybylska (miroslawa.przybylska@put.poznan.pl)

 

W szczególności zapraszam na Konferencję: „BUDUJ BEZPIECZNIE. Nadzór i prewencja na budowach”.

Konferencja odbędzie się w dniu 4 lutego br.(wtorek) o godz. 12:30 – w  Pawilonie 7, sala 1 EF.

Proponuję wspólne wejście na Targi.Spotkanie wtorek 4 lutego 2020 godz. 11:45 Hall Wschodni MTP ( przy Dworcu PKP).

 

Więcej informacji...

 
 
 

 

Wycieczka studentów Logistyki do Centrum Logistycznego Amazon w Sadach

W dniu 16.01.2020 grupa studentów Logistyki I stopnia 5 semestru w ramach zajęć z przedmiotu Projektowanie magazynów miała okazję uczestniczyć w wycieczce zorganizowanej do Centrum Logistycznego Amazon. Koordynatorem wycieczki była dr inż. Irena Pawłyszyn.

 

 

Więcej informacji...

 
 
 
 

W dniu 19 stycznia 2020 roku studenci 3 semestru studiów drugiego stopnia na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa mieli możliwość zdania egzaminu audytorskiego.

 

Egzamin był dodatkową formą podniesienia kompetencji po zrealizowaniu bloku przedmiotów „Audytowanie Systemów Zarządzania Bezpieczeń-stwem i Higieną Pracy”. Ostatecznie kolejnych czternastu Studentów uzyskało kompetencje audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg normy ISO 45001:2018.

 

Gratulujemy !!!

 

 

UWAGA STUDENCI ZAINTERESOWANI WYJAZDAMI ZAGRANICZNYMI W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ W ROKU AKADEMICKIM 2020/2021!!!

 

 

Przedstawiciele WIZ z wizytą na uczelniach w Kijowie

 

Kolejnym etapem dobrze rozwijającej się współpracy naukowej i dydaktycznej między WIZ a Uniwersytetem Bankowym (Banking University) na Ukrainie była wizyta delegacji naszego Wydziału w Kijowie – prof. PP dr hab. inż. Magdaleny Wyrwickiej, dziekan WIZ oraz prof. PP dr hab. Marka Szczepańskiego, zastępcy dyrektora Instytutu Logistyki. Podczas pobytu w Kijowie przedstawiciele WIZ prowadzili również rozmowy na dwóch wydziałach Politechniki Kijowskiej, które otwierają drogę do współpracy przy wspólnych projektach badawczych, konferencjach naukowych, a także poszerzeniu wymiany kadry naukowej i studentów w ramach programu Erasmus+ dla państw partnerskich, obejmującego również Ukrainę.

 

 

Więcej informacji...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta Studentów kierunku Logistyka WIZ w firmie Fresh Logistics Polska z holenderskiej Grupy Raben.

 

W dniu 5 grudnia w ramach zajęć z ekologistyki grupa studentów kierunku Logistyka I stopnia studiów dziennych odwiedziła firmę Fresh Logistics Polska z holenderskiej Grupy Raben.

 

 

Więcej informacji...

 

 

 

Wizyta Studentów Engineering Management WIZ w fabryce Bridgestone

 

Dnia 3 grudnia 2019 grupa studentów V semestru Engineering Management w ramach zajęć z przedmiotu Machine Technology  and Design of Production Processes odwiedziła firmę Bridgestone.

 

 

Więcej informacji...

 

Kierujemy serdeczne podziękowania dla p. Magdaleny Adamczewskiej i p. Tomasza Zygmanowskiego za ich nieprzeciętną charyzmę, profesjo-nalizm i wspaniałą atmosferę.

 

 

 

Stypendia naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego

 

W dniu 2 grudnia Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak wręczył stypendia naukowe studentom wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami. Wśród wyróżnionych znalazła się absolwentka kierunku Logistyka, Joanna Grzegorczyk.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI - STACJA KARIERA

 

28 LISTOPADA 2019 NA WYDZIALE INŻYNIERII ZARZĄDZANIA POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ ODBYŁA SIĘ KONFERENCJA „PODRÓŻ DO PRZYSZŁOŚCI - STACJA KARIERA”. W konferencji wzięło udział 230 uczestników – pracodawców, studentów i doradców zawodowych. Uczestnicy dzielili się wiedzą z zakresu najnowszych trendów w rekrutacji, planowania kariery zawodowej oraz narzędzi badawczych weryfikujących poziom motywacji wewnętrznej - Reiss Motivation Profile (RMP).

 

Więcej informacji...

 

 

 

W dniach 21-22 listopada 2019 roku odbyło się pierwsze spotkanie projektowe w Bari we Włoszech  w ramach wspólnego projektu Erasmus + finansowanego przez Unię Europejską .

 

 

Więcej informacji...

 

 

BUSINESS SCHOOL – 2019
w Narodowym Uniwersytecie "Politechnika Lwowska"

28 października - 1 listopada 2019 roku Katedra Marketingu i Logistyki Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska” zorganizowała „Szkołę Biznesu – 2019”, celem której było zgłębienie wiedzy i umiejętności studentów w zakresie logistyki i marketingu. Do wzięcia udziału w Szkole Biznesu zostało zaproszonych 6 studentów z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej wraz z opiekunem – Dr inż. Ireną Pawłyszyn. 

 

 

Więcej informacji w pliku 

 

 

Informacja o wizycie na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej

20 listopada br. przedstawiciele Wydziału Inżynierii Zarządzania gościli na zaprzyjaźnionym Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej. W dniu tym odbywały się uroczystości związane z 20-leciem istnienia Wydziału. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia na ręce p. Dziekana WEiZ dr hab. inż  Janusza Wielkiego prof PO listu gratulacyjnego od p. Dziekan dr hab. inż. Magdaleny Wyrwickiej prof. PP.

Kolejnym punktem spotkania był referat, pt.: "Czy można znaleźć naukę w projektach nazywanych nienaukowymi?", który wygłosili dr inż. Magdalena Graczyk-Kucharska, dr inż. Maciej Szafrański i dr inż. Marek Goliński. Zaprezentowano dotychczasowe badania i wyniki uzyskane w realizowanych projektach oraz dyskutowano na temat zakresu możliwej współpracy pomiędzy Wydziałami. Tematyka spotkania zainteresowała naukowców z Opola, pojawiły się koncepcje na wspólne działania, a rozpropagowanie przez władze Wydziału informacji o spotkaniu na całej Politechnice Opolskiej świadczy o ciepłym przyjęciu propozycji współpracy.

 

 

Poniżej informacje o naszej wizycie w Opolu na stronach Politechniki Opolskiej (informacja ukazała się na głównej stronie Politechniki, w Wiadomościach Uczelnianych i na stronie Wydziałowej)

 

https://www.po.opole.pl/

 

https://wu.po.opole.pl/akcelerator-wiedzy-technicznej/?fbclid=IwAR2wb0o8MvbUS-EWs-BRHC4DbVj8QNV2Sv6LTyO39NDvaQImt-7I_yvubkU

 

https://weiz.po.opole.pl/index.php/77-strona-g%C5%82%C3%B3wna/849-akcelerator-wiedzy-technicznej-politechniki-poznanskiej-na-weiz.html

 

https://weiz.po.opole.pl/index.php/77-strona-g%C5%82%C3%B3wna/849-akcelerator-wiedzy-technicznej-politechniki-poznanskiej-na-weiz.html

 

 

[ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]