• Polski
  • English

Wizyta studyjna w firmie KRISPOL Sp. z o.o.

 

Dnia 8 maja 2019 roku odbyła się wizyta studyjna do firmy KRISPOL Sp. z o.o. , która znajduje się we Wrześni. W wycieczce uczestniczyli studenci pierwszego roku studiów magisterskich kierunku Logistyka z Wydziału Inżynierii Zarządzania. Opiekunem była dr inż. Natalia Pawlak z Katedry Zarządzania Produkcją i Logistyki. Studenci mieli możliwość przekonać się, w jaki sposób w praktyce funkcjonuje przedsiębiorstwo produkcyjne.

KRISPOL Sp. z o.o. jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Spółka jest obecna w branży budowlanej od prawie 30 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

Po krótkiej prezentacji związanej z działalnością firmy, studenci zobaczyli jak wygląda proces produkcyjny bram. Mieli także okazję dowiedzieć się o stosowanych w firmie rozwiązaniach związanych z tym procesem. Studenci mogli przyjrzeć się różnym metodom, narzędziom i technikom zastosowanym w projektowaniu współczesnych systemów produkcyjnych. Zapoznano ich także z rozwiązaniami opracowanymi na potrzeby firmy. Uczestnicy wycieczki mieli sporo pytań i pomysłów na wprowadzenie usprawnień w odwiedzanym przedsiębiorstwie.

Studenci WIZ mieli okazję  sprawdzić praktyczne zastosowanie  rozwiązań omawianych w trakcie zajęć wykładowych i projektowych z przedmiotu „Tradycyjne i współczesne systemy produkcyjne”. Była to doskonała okazja do poszerzenia i uzupełnienia wiedzy w zakresie procesów zachodzących w systemie produkcyjnym oraz możliwości ich usprawnień.