• Polski
  • English

KONFERENCJA STUDENCKA W ZITTAU

 

W dniach 28.05.-01.06.2018 r. delegacja Politechniki Poznańskiej (w składzie Dominika Adamiak (WIZ), Amad Sami Hasan (WIZ) oraz Bohdan Titarenko (WBM)) wzięła udział w międzynarodowej konferencji studenckiej organizowanej przez Baltic University Programme odbywającej się w Großschönau k. Zittau w Niemczech.

       Tematem tegorocznej konferencji był „Innovation for Sustainable Development: Resource and Energy Efficiency in Production and Transportation”. W konferencji wzięło udział ponad 80 studentów z 13 różnych państw (Polski, Niemiec, Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Finlandii, Szwecji, Turcji, Czech, Brazylii, Iraku). Jeszcze przed odbyciem się konferencji wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, z których każdy miał przygotować plakat i prezentację na temat podany przed organizatorów. Reprezentacja Polski tworzyła prezentację na temat elektromobilności w Polsce.

       Pierwszy dzień konferencji poświęcony został na pierwsze prelekcje prodesorów uniwersytetów z Zittau i Uppsali oraz na prezentacje plakatów poszczególnych zespołów. Drugiego dnia konferencji odbył się wyjazd na kampus University of Applied Sciences Zittau/Goerlitz, gdzie miały miejsce dalsze wystąpienia profesorów z Zittau , burmistrza Zittau oraz pracowników IPM Institute. Po południu odbyło się zwiedzanie miejscowości Zittau. Trzeci dzień konferencji został poświęcony dalszym prezentacjom, m.in. profesora z Coventry (UK) oraz z Boliwii. Następnie odbyła się dyskusja oraz praca w grupach (wszyscy studenci zostali podzieleni na mniejsze, międzynarodowe zespoły, każdy zespół miał do opracowania inny problem). Po południu odbył się konkurs kulinarny, w którym studenci mieli za zadanie przygotować w grupach, w których zostali przydzieleni do domków, tradycyjne potrawy z państw, z których pochodzą. Drużyna, w której była Dominika przygotowała szarlotkę i zajęła 2. Miejsce. W czwartym dniu konferencji odbył się wyjazd do Drezna, gdzie odbyła się wycieczka do fabryki Volkswagena, produkującej e-Golfy oraz wycieczka do Muzeum Transportu w Dreźnie. Po południu studenci mieli czas na zwiedzanie Drezna. Piątego dnia konferencji odbyło się jej podsumowanie, prezentacja efektów pracy w grupach oraz rozdanie certyfikatów.