• Polski
  • English

Studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania uczestnikami programu TOP YOUNG 100

 

Program Top Young 100 został zainicjowany przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. Top Young 100 jest projektem, który otwiera drogę młodym logistykom. Dzięki współpracy studentów z przedstawicielami przedsiębiorstw dochodzi do wymiany punktu patrzenia na świat biznesu.

Projekt tworzony jest przez przedstawicieli największych przedsiębiorstw logistycznych działających na rynku globalnym, 17 ośrodków akademickich oraz 80 najlepszych studentów logistyki. Główną ideą unikatowej inicjatywy jest synergiczna współpraca trzech środowisk: biznesowego, akademickiego oraz studenckiego. Jest to pierwszy projekt tego typu nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Top Young 100 ma za zadanie akcelerację praktycznych umiejętności studentów, dając również przy tym możliwość podjęcia świadomych, po stronie pracodawców i studentów, rozmów na temat zatrudnienia. W trakcie projektu będą odbywać się zjazdy, spotkania, które będą integrować trzy środowiska biznesowe. Na chwilę obecną jesteśmy po pierwszej konferencji inauguracyjnej, która pozwoliła przywitać wszystkich uczestników programu.

Dnia 12.04.2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się konferencja inauguracyjna będąca jednocześnie pierwszym spotkaniem wszystkich interesariuszy. Tego dnia przeprowadzono warsztaty oraz ustalono szczegółowe zasady realizacji projektu. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji takich osobowości jak m.in. Hendrik Venter z DHL, Artur Skucha- Master z Persolog, Damian Popek z ESA Logistyka, Dawid Dąbal z FlexSim czy Damian Kołata z FIEGE. Podczas konferencji otwarcia studenci mieli okazję osobiście spotkać się z swoimi mentorami jak również uczestniczyć w sesji networkingu, w której mogli poznać członków PSML oraz przedstawicieli wspierających  firm.

 

 

 

Do programu TOP YOUNG 100 zakwalifikowali się studenci reprezentujący Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej:

 

 

Paulina Juszczyńska, Katarzyna Raunest, Olga Borowska, Katarzyna Woźniak, Anna Osińska, Jakub Szczupakowski, Aleksander Geisler

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!