Mówcy Politechniki

 

 

Koło Naukowe Mówcy Politechniki to organizacja, w której każdy Student może nie tylko doskonalić swoje umiejętności prezentacyjne, ale też zwalczyć tremę i przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi.

 

Najważniejszą częścią spotkań Koła są wystąpienia jego członków. To właśnie dzięki praktyce doskonalimy umiejętności komunikacyjne, które przydają się nie tylko w trakcie prezentowania, ale także w sytuacjach codziennych. Co spotkanie każdy przyjmuje inną rolę: prowadzącego, mówcy, chronometrażysty, kontrolera płynności, gramatyka lub oceniającego. Dzięki temu każdy z nas ma możliwość pracy nad gramatyką , powtórzeniami, długimi przerwami w wypowiedzi, ale także nad gestykulacją, postawą, naszą mową ciała, bo to właśnie komunikaty niewerbalne najwięcej mówią o nas samych.

 

Spotkania urozmaicamy grami improwizowanymi, które uczą nas dobrej i kreatywnej argumentacji, ale też kontroli nad własnymi emocjami.

 

Jesteśmy również aktywni w środowisku akademickim, choć działamy dopiero kilka miesięcy to już przeprowadziliśmy wykład dla studentów logistyki, przygotowaliśmy prezentację na obronę doktorską, wystąpiliśmy na dniach przedsiębiorczości na Poznańskich Targach oraz podczas Dnia Dziewczyn na Politechnice. Staramy się również uczyć najmłodszych, przeprowadziliśmy lekcje ze sztuki prezentacji w szkole podstawowej, a od września chcemy działać w szkołach średnich.

 

Na najbliższy czas planujemy szereg spotkań z profesjonalnymi mówcami. Pierwsze z nich jest już za nami. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się wiele na temat autoprezentacji i sztuki debatowania oraz upewniliśmy się, że chcemy doskonalić się w tej dziedzinie.

 

Wystąpienie publiczne zawsze kojarzyło się Tobie ze strachem, spoconymi dłońmi, suchością w gardle i kompletną pustką w głowie?

 

Marzyłeś kiedyś o przełamaniu strachu podczas prezentacji? Chciałbyś bardziej panować nad gestykulacją? A może chcesz spróbować swoich sił w wystąpieniach, ale nie do końca wiesz gdzie? Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś TAK, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość!

 

Mówcy Politechniki są doskonałym miejscem dla Ciebie.

 

Nie czekaj pisz lub dzwoń do nas!

 

 

 

Opiekun naukowy:

dr Agnieszka Krugiełka

Numer kontakowy:  508 817 087

Adres e-mail: agnieszka.krugielka@put.poznan.pl

 

Przewodnicząca koła:

Joanna Grzegorczyk

Numer kontaktowy: 722 222 257

Adres email: joanna-grzegorczyk@o2.pl

 

Facebook: https://www.facebook.com/mowcypolitechniki/