Enactus to powstała pod nazwą SIFE w 1975 roku w Stanach Zjednoczonych, międzynarodowa organizacja non-profit, która wspiera studentów ponad 1700 uczelni wyższych w 36 krajach. Jest to największe na świecie stowarzyszenie łączące świat akademicki ze światem biznesu

Jesteśmy inicjatywą, w której spotykają się obecni liderzy, przedstawiciele biznesu oraz środowiska naukowego z liderami przyszłości, zdolnymi i aktywnymi studentami. Każdego dnia na świecie studenckie zespoły Enactus z pomocą opiekunów naukowych i doradców biznesowych realizują innowacyjne projekty edukacyjne. Kierując się zasadami etyki, tworząc innowacje społeczne i technologiczne, poszukują rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia lokalnych społeczności.

 

Nasz zespół Enactus Politechnika Poznańska tworzy około 40 aktywnie działających studentów. Każdego dnia dbamy o to, aby nasze projekty, które tworzymy samodzielnie miały jak największy wpływ na poprawianie jakości życia ludzkiego oraz spełniały wszystkie założenia „CSR” – czyli Społeczej Odpowiedzialności Biznesu. Jednym z efektów naszych prac jest projekt „Insudi” – aplikacji na telefony komórkowe, która ma wspierać osoby chore na cukrzycę. Na corocznym konkursie, który organizowany jest w Warszawie, gdzie spotykają się wszystkie zespoły Enactusa z Polski oraz przedstawiają swoje projekty udało nam się zająć drugie miejsce, co jest dla nas ogromnym sukcesem.  

 

 

 

 

 

 

 

Opiekun naukowy:

dr Agnieszka Krugiełka tel. 508 817 087

e-mail: agnieszka.krugielka@put.poznan.pl

 

Prezes:

Joanna Mydlikowska tel. 692 568 565  

e-mail: joanna.mydlikowska@student.put.poznan.pl

 

Strona Internetowa: http://enactus.put.poznan.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/EnactusPut/

Instagram: https://www.instagram.com/enactusput/